Drogi kask dla osoby początkującej?

Zastanawia was pewnie, po co piszę tekst dla osób początkujących – przecież są fora internetowe i masa innych miejsc, w których mogą znaleźć dosłownie wszystkie niezbędne informacje. Otóż według mnie, osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę z motocyklem, potrzebują największej pomocy, ponieważ jeszcze do końca nie wiedzą, jaki powinni wybrać garnek i zazwyczaj szukają tanich alternatyw, co jest dla mnie największym błędem.

Wszyscy pamiętamy swój pierwszy szlif i kolizję. Jest to moment, który niesamowicie mocno zapada w pamięci i każdy jest w stanie powiedzieć jakim jechał motocyklem, w którym to było miejscu i jaki kask miał na sobie.

Sam ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie za dużo się pamięta i wtedy działa jedynie nasz instynkt, ponieważ poziom adrenaliny jest tak wysoki, że ciężko jest cokolwiek zrobić. Kask motocyklowy odgrywa wtedy niesamowicie istotną rolę, ponieważ głowa w tym momencie może doznać najpoważniejszego urazu – złamanie ręki jest poważne, jednak jeśli kask nie absorbuje większości siły, to nawet niewielki wstrząs mózgu, może okazać się niesamowicie poważny i prowadzić do trwałych problemów.

Kask w niskiej cenie, wyprodukowany z tanich materiałów, prawdopodobnie się rozleci, lub nie przyjmie większości siły uderzenia, a jak wiadomo ktoś kto dopiero zaczyna przygodę z motocyklem, narażony jest najbardziej na wywrotkę, więc powinien mieć na sobie sprzęt któremu może zaufać.

Ostatnia rada na koniec.

Nie musicie kupować drogich kasków, jednak wybierzcie coś ze średniej półki.